top of page

Pozvánka na prezentaci knihy Divné dny


Srdečně zveme na prezentaci knihy Divné dny s podtitulem Láska v pěti novelách. Slovensko-český literární večer se uskuteční v úterý 26. dubna 2016 od 18 hodin ve Slovenském domě v Praze, Soukenická 3, Praha 1 za účasti čtyř autorek: Etely Farkašové, Věry Noskové, Evy Tvrdé a Markéty Hejkalové.

Pořádají Nakladatelství Hejkal, Slovenský institut v Praze, České centrum Mezinárodního PEN klubu a Slovenský dům v Praze.

Pozvánka najdete zde.

Kniha přináší pět příběhů žen, do jejichž spokojených životů náhle zasahuje krize v pěti různých podobách. Jádrem knihy je novela Hany Pražákové (1930 – 2010) Divné dny. Autorka knih pro děti a dívky zaujala po roce 2000 memoárovou prózou z padesátých let Nadějí tu žijem, v níž líčí věznění svého otce, spisovatele Františka Křeliny, a život jeho rodiny na svobodě.

Redaktorka knihy Divné dny Markéta Hejkalová, která je dcerou Hany Pražákové, oslovila několik dalších spisovatelek, v jejichž díle jsou také hlavními postavami ženy a pro jejichž texty je důležitá naděje. Výsledkem je tato kniha, obsahující kromě titulní novely příběhy Etely Farkašové, Věry Noskové, Markéty Hejkalové a Evy Tvrdé.

Více o knize např. na

http://www.vaseliteratura.cz/pro-dospele/5580-divne-dny-laska-v-peti-novelach

http://www.literarky.cz/literatura/cteni/21631-pt-pibh-en-divne-dny

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
bottom of page