top of page

Pozvánka na autorská čtení členů PEN klubu


České centrum mezinárodního PEN Klubu vás srdečně zve na autorská čtení svých členů do salonku hotelu Central v Rybné ulici 8, Praha 1

Čtvrtek 26. 5. v 17.00

Jarda Červenka čte z knihy povídek Plavba, která vejde do dějin

Povídky přenáší čtenáře k filipínským domorodcům, do Japonska, Kalifornie, na Floridu, k deltě Nigeru, do Lagosu a Keni, na vrchol Kilimandžára, často ale také do Prahy. Svorníkem próz jsou vždy dobrodružství a osudy obyvatel těchto končin.

Čtvrtek 2. 6. v 17.00

Jaroslav Marek-Vejvoda čte z nové knihy Papírová hora

Prozaická sbírka, jejíž příběhy přerůstají z poválečné minulosti této země do konfliktů současnosti v Evropě a mění lidi v nelida a čas v nečas.

Čtvrtek 9. 6. v 17.00

JIindra Tichá čte z románu Smrt a odpuštění

Jedna z nejzdařilejších próz české autorky, žijící od počátku 70. let v novozélandském Dunedinu, se dočkala překladu do mnoha jazyků a letos také reedice. Částečně autobiografický příběh

o počátku a konci jedné emigrace posloužil Jindře Tiché k nenásilnému zkoumání hodnot lidského života, neustále poměřovaných vším, co lidstvo ve svém vědění obsáhlo od antiky až po dnešek. Právě schopnost naplnit abstraktní filozofické pojmy konkrétními prožitky patří k silným literárním zbraním této spisovatelky a univerzitní pedagožky v oboru filozofie a politických věd.

Čtvrtek 16. 6. v 17.00

Lydie Romanská čte z románu Láska je víc než láska

Dvougenerační román o hledání osobních životních jistot v nejistotě politických poměrů na pozadí posledních čtyřiceti let průmyslového města, s důrazem na nové poměry počínaje devadesátými léty minulého století. Laskavá polemika s Kunderovou fascinující zprávou o lásce kruté, nebezpečné a nevypočitatelné, kterou žádné triky nezachrání.

Těšíme se na setkání s vámi.

 

Literární večery se konají s finanční podporou firmy RSJ, sponzora Českého PEN klubu, a Magistrátu hlavního města Prahy. Spoluorganizuje Sdružení pro PEN, zvláštní poděkování patří hotelu Central za bezplatné poskytnutí prostor.

www.praha-hotel.cz/hotel-hotel-central-praha.asp

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
bottom of page