Prezentace Českého PEN klubu na Světě knihy 2016

Na letošním 22. ročníku mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy představil Český PEN klub celkem třicet svých členů a jejich tvorbu. Ve dvoudenním doprovodném programu nabídl kromě autorských čtení i bibliofilské tisky českých autorů z dílny Josefa Vinkláta, laureáta Ceny PEN klubu pro rok 2015. Na souborech grafik, textů a především básní spolupracuje už patnáct let se svým přítelem a výtvarníkem Milanem Janáčkem a všechny tisky vydává pouze v počtu 50 kusů.

Jak uvádí letošní statistika, celkový počet účinkujících byl 620 a podíl PEN klubu téměř 5 %. Na naše pořady zavítalo celkem 1214 posluchačů, což jsou téměř 3 % z celkového počtu 42000 návštěvníků veletrhu. To není špatný výsledek a dobrý vzkaz těm, kteří o nás píší, že nic neděláme. Vždyť na Svět knihy v Praze, největší literární akci v České republice, se každoročně sjíždějí hosté a vystavovatelé z celého světa a doprovodný program letos nabídl 529 pořadů.

Program autorských čtení PEN klubu na Světu knihy 2016 finančně podpořila Společnost RSJ a.s. a Magistrát hlavního města Prahy.

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic