Pozvánka: Česká literatura v Číně

 

Zveme vás na přednášku čínského spisovatele a literárního teoretika Ma Jüana (*1953) s názvem Česká literatura v Číně: Jak čtou Číňané Švejka? Literární pořad o vnímání Švejka čínskou společností se koná 23. 6. 2016 v 16 hodin v Národní knihovně (1. patro budovy B2, vstup z Mariánského náměstí) a bude konsekutivně tlumočen do češtiny.
 

Dobrý voják Švejk Jaroslava Haška patří k těm dílům, která mají v Číně stabilní popularitu. Haškův Švejk patří k nejpopulárnějším českým knihám už od dob, kdy byl v druhé polovině 20. století součástí školních osnov. Česká literatura je v Číně velmi uznávaná a oblíbená. Proto není výjimkou, že čínští intelektuálové a spisovatelé skloňují jména jako Franz Kafka, Milan Kundera, Ivan Klíma, nebo dokonce Václav Havel či Karel Čapek.

Čínský spisovatel Ma Jüan je Haškovým velkým obdivovatelem, ale také literárním teoretikem a kritikem, autorem několika statí o Švejkovi. Ve své přednášce se zaměří na otázku, jak vlastně Číňané Švejka, námi ceněného coby satirické zachycení "čecháčkovství", vnímají.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podobné aktuality

Spisovatelé myslí na seniory a posílají jim své texty, básně a překlady

April 25, 2020

1/10
Please reload

Nejnovější
Please reload

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic

​© 2016, PEN klub

  • Facebook Clean
  • Twitter Clean