Dům bratří Čapků je od 6. května 2017 oficiálně otevřen pro spisovatele i veřejnost

Český PEN klub opět obnovil provoz Domu bratří Čapků v Budislavi u Litomyšle po tříleté rekonstrukci. Slavnostního otevření se v sobotu 6. května 2017 zúčastnila řada vzácných hostů, spisovatelů, sponzorů, zástupců firem, které se na rekonstrukci podíleli, a příznivců, kteří PEN klub v jeho snaze uvést zchátralou budovu po letech znovu do provozu - podporovali finančně i morálně.

V Domě bratří Čapků je nyní instalována výstava Karel Čapek - fotograf, v Ekologickém vzdělávacím centru dokumentace o rekonstrukci domu. Děkujeme všem, kdo se na jeho znovuotevření přišli podívat, a srdečně vás zveme k pobytu, neboť Vysočina je krásná v každé roční době. Dům bratří Čapků je otevřený nejen pro spisovatele, ale pro všechny, kteří mají rádi literaturu a nádherný kraj kolem Litomyšle, Poličky či Svitav. Podívejte se na fotografie ze sobotní slavnosti, během níž byla také zasazena památeční lípa. Foto Dana Mojžíšová a Vladimír Mojžíš jr. Informace o ubytování a další zajímavosti najdete na www.dumbratricapku.cz

Další odkaz:

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pen-klub-otevrel-zrekonstruovany-dum-bratri-capku-v-budislavi/1482064

Český PEN klub obnovil po tříleté rekonstrukci provoz Domu bratří Čapků v Budislavi u Litomyšle. Slavnosti se v sobotu 6. května 2017 zúčastnila řada vzácných hostů, spisovatelů, sponzorů a příznivců, kteří PEN klub v jeho úsilí - uvést zchátralou budovu po letech opět do provozu - podporovali finančně i morálně. V Domě bratří Čapků je instalována výstava Karel Čapek - fotograf, v Ekologickém vzdělávacím centru výstava o rekonstrukci domu. Děkujeme všem a zveme vás do Budislavi, Dům bratří Čapků je otevřený nejen pro spisovatele, ale pro všechny, kteří mají rádi literaturu a nádherný kraj kolem Litomyšle, Poličky či Svitav. Podívejte se na fotografie ze slavnostního  slavnosti, během níž byla také zasazena památeční lípa.

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic