top of page

Literární Františkovy Lázně 1. - 11. listopadu 2018

Vážení přátelé Literárních Františkových Lázní, příznivci české a německé literatury, seznamte se s programem 21. ročníku našeho festivalu, který třetím rokem pořádáme jako česko-německý.

www.literarrnifrantiskovylazne.cz

Letošní festival má motto ZÁCHRANNÁ VESTA HUMORU, zahájí ho HANA MACIUCHOVÁ a následující večer vám představí tři významné německy

a humorně píšící autory v pořadu Uznávám, že blouzním.

Na Literárním sympóziu v duchu motta našeho festivalu Záchranná vesta humoru vystoupí se svými příspěvky význační čeští a zahraniční hosté, např. Roswitha Schieb, Jiří Slíva, Jaroslav Rudiš, Martin Reiner, Věra Koubová, Patrik Linhart, Rolf Stemmle, Dora Kaprálová a další. S Filipem Korytou okusíte trochu ze Slam poetry a zažijete několik prezentací nových německo-českých publikací.

Potěšení vám přinese výstava KOČKY v chebském Informačním centru od brněnské malířky ROMANY ŠTRYNCLOVÉ, jejíž součástí bude i dražba jednoho z obrazů ve prospěch kraslického kočičího útulku Konec toulání.

V rámci projektu INDUSTRY MEETS ART se v továrně Abydos můžete setkat s mimořádným dílem výtvarníka

a literáta IVANA BABORÁKA z Chrudimi, který se představí výstavou obrazů ŠKRÁBNUTO DO SNU.

Česko-německá autorská čtení zažijete nejenom na mnoha místech ve Františkových Lázních, ale také v Chebu, Hofu a dokonce i v Happeningovém vlaku na cestě z Chebu do Hofu a zpět.

Než se začtete do programu, chci jménem pořadatelů poděkovat všem, kteří nás podpořili: ubytovatelům, překladatelům, našemu národnímu dopravci ČD a.s. a německému dopravci Oberpfalzbahn, muzikantům, novinářům a dalším médiím. Výrazný dík patří letos také Euregiu Egrensis.

Největší dík však míří k vedení měst Františkovy Lázně a Hof, jež nám pomohla v česko- německé podobě náš festival vzkřísit.

„Národy, které si neváží svých spisovatelů, jsou mrtvé“, řekl kdosi, já k tomu dodávám, že tu stále ještě vesele žijeme na obou stranách naší hranice, a to i díky vám, příznivci české a německé literatury a laskaví čtenáři!

Alena Vávrová,

básnířka a spisovatelka

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
bottom of page