PEN: Radkin Honzák četl v Kolowratu. Pokračují Kotykovi, Ondřej Vaculík už v Klementinu...

Letošní program pravidelných čtení členů Českého PEN klubu zahájil psychiatr Radkin Honzák ve čtvrtek 21. února v paláci Kolowrat na Ovocném trhu v Praze, kde má Český PEN klub díky vstřícnosti Dominiky Kolowrat-Krakovské už téměř tři roky dočasné sídlo.

Po několika letech od vydání knížky Babičku potrkal jelen četl Radkin Honzák také z druhého výboru svých esejů s názvem Dědeček potrkal jelena, nebo z komentářů a zamyšlení, které publikuje na svém blogu a pravidelně v nich reaguje na aktuální události. Lepší zahájení PENklubových večerů jsme si ani přát nemohli: renomovaný psychiatr a psychoterapeut, známý svým výrokem, že všichni žijeme v blázinci, dokáže nejen poučit, ale také pobavit. Sál ve druhém patře Kolowratského paláce byl úplně plný!

V Kolowratském paláci se tento měsíc uskuteční ještě jeden večer PEN klubu: ve čtvrtek 28. února v 17 hodin se mohou příznivci literatury a také cestování těšit na setkání s Petrem a Světlanou Kotykovými a jejich vyprávění a promítání fotografií o cestě na kolech kolem Labe (Tisíc kilometrů Německem). Od března 2019 vás budeme opět zvát na naše pořady a autorská čtení do Klementina. Proč? Jak někteří z vás vědí, PEN klub má stále oficiální sídlo v Národní knihovně ČR, tedy v Klementinu 190. Před třemi lety se však PEN musel z příkazu tehdejšího vedení NK vystěhovat kvůli rekonstrukci. Většinu setkání a autorských čtení jsme proto díky vstřícnosti vedení hotelu Central v Rybné ulici začali pořádat v salonku kavárny Café Central (bez nároku za nájem!). Bohužel, salonek bezprostředně sousedí s kavárnou, která je součástí hotelu, a tak mnohá naše setkání a autorská čtení byla rušena rozjařenými zahraničními hosty hotelu Central. Přesto se zde uskutečnily desítky vydařených akcí a za velkorysou nabídku jsme vedení Centralu i všem, kteří se o nás starali, velice vděční.

Minulý týden jsme se dohodli s vedením Národní knihovny, že od března 2019 začneme všechny naše čtvrteční pořady organizovat ve spolupráci s Národní knihovnou a tedy i v prostorách Klementina. Příští týden bude k dispozici pozvánka na setkání s novinářem a komentátorem Ondřejem Vaculíkem ve čtvrtek 7. března. Sledujte www.penklub.net v sekci Aktuality nebo fcb PEN, naši věrní příznivci dostanou pozvánku emailem.

Radkin Honzák

Foto: Jiří Hubený

.

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic