Vladimír Merta a Miloslav Uličný zahájili podzimní sérii autorských čtení PEN klubu

20.9.2019

Písničkář, architekt, režisér a dramatik Vladimír Merta četl z interaktivních skript Slyšet neviděné, vidět neslyšené (vydalo nakladatelství Galén), která čtenáře vybízejí k aktivnímu přemýšlení nad filmovou hudbou. O tom, jak vnímá film skladatel, režisér filmu nebo divák, kde se stýká univerzální citlivost s egoismem tvůrčí vášně, hovořil Vladimír Merta ve Werichově vile 2. září. 

Foto Jiří Hubený

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Překladatel ze španělštiny, angličtiny a z katalánštiny Miloslav Uličný píše také verše, krátké vypointované příběhy, parodie, popěvky a povídky už více než padesát let. Během svého autorského čtení 19. září v Národní knihovně představil především knížku Sedmé (po)zastavení (vydalo nakladatelství Nová vlna), která obsahuje vedle znělek i parodie, hospodské šplechty a popěvky.

Foto Jiří Hubený

 

 

 

 

 

 

Projekty Českého PEN klubu v roce 2019 podporují: SEKYRA FOUNDATION, ICZ. a.s., RSJ Foundation, Magistrát hl. města Prahy, Werichova vila – Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podobné aktuality

Spisovatelé myslí na seniory a posílají jim své texty, básně a překlady

April 25, 2020

1/10
Please reload

Nejnovější
Please reload

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic

​© 2016, PEN klub

  • Facebook Clean
  • Twitter Clean