Jiří P. Kříž: Kdo a co skutečně ohrožuje Česko 30 let po roce 1989 a jak z toho, lze-li?


Zkuste prosím první text číst bez předpojatosti, jestli ho napsal levičák nebo pravičák. Dělení společnosti, jak nás to učili ve škole, už dávno neplatí. (Na moci oligarchy, a tedy svého třídního nepřítele, se dnes významně podílejí – komunisté).

Autorem analýzy Média v éře oligarchů v A2ALARMu 1. listopadu je sociolog Stanislav Biler, a jeho argumentace je přesná. Je to jedno z nejzávažnějších zamyšlení o bídě naší politické přítomnosti. Doporučuji dočíst do konce. Vím, počet slov značně převyšuje délku twitterového blábolení a bonmotů od Trumpa až po Zemanova mluvčího. Zato je možné, až to dočtete, sjet na samotný konec stránky A2LARMu a přihlásit se k bezplatnému odběru. Jednu jistotu okamžitě získáte: A2LARM není šiřitelem fake news a neřídí ho ruské dezinformační centrály.

https://a2larm.cz/2019/11/media-v-ere-oligarchu-kdyz-jsou-jedinou-konzervativni-hodnotou-penize/

Jako by následující rozhovor Petry Procházkové s Petrem Pavlem v Deníku N 4. listopadu na Bilerovu analýzu navazoval. Jak z toho ven?! A je možné zápas o budoucnost ještě neprohrát? – Maďarsko, Polsko a další země „sovětského bloku“ dokládají smutnou skutečnost, že už skoro ne. Přesto se zrovna na mafií nejpostiženějším Slovensku podařilo zvolit slušnou, empatickou, lidskou, politicky korektní a reprezentování schopnou prezidentku.

O minulém víkendu na oslavě šedesátin jednoho z mých nejlepších přátel nadhodil jeden z účastníků téma:

Najde se osobnost, která bude schopná čelit ideologii Zemanových sirotků? Vlastně jsem o tom nepřemýšlel, až v tu chvíli – a napadlo mne jméno Petr Pavel, několik let druhý nejmocnější muž NATO. Majitel všech vlastností, které tak žalostně postrádá současná troska někdejšího politika na Hradě. Určitě nejsem první, koho to napadlo.

Na podporu mého tipu vyšel jako na zavolanou o dva dny později znamenitý rozhovor (Procházková, odchovaná svobodnými Lidovými novinami přelomu 80. a 90. let /byli jsme v nich spolu/ a s černými zkušenostmi z ruského způsobu vedení války – v Čečensku - jiné neumí). Čtěte: Pavel: Koblihy u metra rozdávat nebudu. Zemana si okolí vodí, byl jsem svědkem nedůstojné scény.

https://denikn.cz/226366/pavel-koblihy-u-metra-rozdavat-nebudu-zemana-si-okoli-vodi-byl-jsem-svedkem-nedustojne-sceny/

Taky si myslíte – jako já – že české partaje nebudou schopné domluvit se a vygenerovat někoho, kdo možná bude schopen porazit lžikandidáty? Ti začnou v přesile podmaněného mediálního prostoru okamžitě diskreditovat i Petra Pavla, rozhodne-li se kandidovat. Politické myšlení v Česku se zúžilo jen na loterii s vírou ve výhru kandidáta jen té „naší“, v horších případech „mé“ strany nebo hnutí, protože to by znamenalo skok v preferencích, které jsou zatím ve srovnání s Babišovým ANO, i když nebude líp, spíše naopak, žalostné.

Vytrvalá nesvornost a střety inteligence s mírně převažujícím blbstvím (ve smyslu, že vzdělání považuje za nehodnotný přívažek) porazily zatím všechna česká vzepětí. Již od 13. století (to ještě Češi jako národ nebyli), pominu-li ještě dávnější bratrovraždu, která stála na počátku české státnosti s krutým pokračováním zápasu o moc mezi dalšími bratrskými Přemyslovci – Jaromírem a Oldřichem…

O posledních dějinných katastrofách Igor Lukeš – Osamělost sebestředného státu: příčiny českých porážek a neúspěchů od 30. let do současnosti; in Sborník příspěvků z mezinárodní konference PEN klubu Dějinné paralely 1938 – 2018 v Praze 8. – 9. 10. 2028. Doporučoval jsem vám tu stať již dvakrát, napište mně prosím, kdo jste ji četl.

Poslal jsem ten tip – Petr Pavel, rozhodne-li se kandidovat – 5. listopadu českým partajím, které ještě pro komunikaci s lidmi místo adres poslanců nemají na internetu jen dotazník k sepisování suplik a kasací svých voličů. A hned jsem jim nabídl první pádný argument k povodni pomluv, lží a nenávistných útoků, jež v tom okamžiku protrhnou hráze Ovčáčkových (v zastoupení Zemana), Babišových, Kellnerových, Křetinského, Bakalových a Klausovic rybníčků proti Pavlovi:

Myslíte si, že úspěšného kandidáta na funkci předsedy vojenského výboru NATO neprověřili lépe, důkladněji a věrohodněji, než jak podle vašich příkazů ve stylu co vám na očích vidí konají vaše na vašich pokynech a penězích závislá média?

Zkuste ještě na chvíli otevřít oči!

Chvilku pro přemýšlení vedle Milionu chvilek pro demokracii vám přeje

Jiří P. Kříž, divadelní kritik a publicista

POZNÁMKA:

Pokud se ztrácíte v záplavě dnešních ztrollovatělých serverů, potom vězte, že také Deník N (vychází na Slovensku a v Česku i v tištěné podobě, a doporučuji objednat si jeho internetovou verzi) je vzácně, dneska již skoro zázračně nezávislý. (To je poznámka hlavně pro jednoho kamaráda z Brna, celkem slušného cyklistu, který mě zásobuje aktuálními pitomostmi a volovinami starými i dva roky, hlavně když jsou kupříkladu proti pirátu Bartošovi. Ten se mu nelíbí hlavně proto, že do politiky přece nepatří dredy… 😊)

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic