Do Prahy přijíždí tibetský básník Tenzin Tsundue

Narodil se tibetským uprchlíkům v indickém exilu, vystudoval literaturu, vydal několik sbírek básní a esejů a celý svůj život věnuje svébytnému aktivismu za svobodný Tibet. Svou cílevědomou energií a důsledností trochu připomíná dávno zapomenuté obrozence minulých století; přitom silný efekt jeho performanci a cest je globálně nepřehlédnutelný. Jsme mu za jeho nasazení vděčni.


Poprvé jsme se s jeho poezií setkali před lety, kdy jsme sbírku básní Kora objevili na regále karlínské čajovny Dharamsala. Postupně vznikla skupina a síť jeho přátel, svépomocí jsme přeložili část jeho díla, která je připravena k vydání v nakladatelství Aula. Část jeho díla vyšla v recyklačním samizdatovém vydavatelství Koleno. Čtení jeho textů proběhlo během posledních pěti let na několika místech.

Ve dnech 26. – 29.4. budeme mít možnost se s Tenzinem příležitostně setkat při různých událostech v Praze. Průběžným tématem debat s Tenzinem bude nejen současná situace v samotném Tibetu, ale i především situace Tibetu v exilu.

Tímto si vás dovolujeme informovat o programu jeho návštěvy a zároveň vás na kteroukoli z událostí srdečně pozvat.

Úterý 26.4. - 18.00 Čtení v centru POTALA, Horovo náměstí 3, praha 8 – Libeň Středa 27.4 . - 16.00 Tibet na Vyšehradě: vycházka s piknikem, sraz v 16.00 na Palackého náměstí Čtvrtek 28.4. – 17.00 Debata a čtení v Mezinárodním Pen klubu, Café Central, Rybná 8, Praha 1


Těšíme se na vás.

Čeští přátelé Tenzina Tsundue

Kontakt: Jana Hradilková, 608829535 email: kristanka@nebesa.cz

Relevantní odkazy:

Essay:

Tenzin Tsundue. Tibetský poeta, nenásilný revolucionář, aktivista v souladu se svým dílem

Vít Kremlička https://itvar.cz/8563-2

Video:

Tenzin Tsundue visiting Potala in Prague in 2014 https://www.youtube.com/watch?v=wveHgjKwnuI


  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic