top of page

Jiří P. Kříž: RYCHETSKÝ HOSTEM WITOWSKÉ (Bravo!)
Lidi milí,

kdo jste neměli příležitost sledovat v neděli 29. listopadu ve 20:05 hod. na ČT24 rozhovor Světlany Witowské s předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským viz Interview ČT24 — Česká televize (ceskatelevize.cz/

Vynaložte – PROSÍM – úsilí, a najděte si chvíli k jeho vyposlechnutí, ať už máte „zpětný chod“, nebo ho vyhledáte v Archivu ČT24 na internetu.

Nedávno jsem někde četl povzdech, že v Česku dneska nemáme osobnost, jakou jsou třeba na Slovensku prezidentka Zuzana Čaputová, nebo donedávna politička Magda Vašáryová… Máme, jen si jich neumíme vážit a dávat jim slovo častěji.

Hodinový rozhovor opravdu aktuálně zaznamenal Seznam.Zprávy už ve 21:31 ve sdělení: Rychetský se nečekaně ostře opřel do Babiše: Neměl bych, ale musím, a o něco podrobněji komentovaly interview ve 22:06 Novinky: Nečekal jsem, že v čele vlády může být někdo takový, opřel se Rychetský do Babiše.

Ihned po zveřejnění zprávy na Seznamu strhla se pod ní obvyklá „diskuse“ naplněná urážkami a vulgarismy čtvrté cenové skupiny.

Tak jsem to nevydržel, a do té diskuse jsem vstoupil také:

„Ať už se přede mnou nebo po mně zúčastní internetové diskuse s obvyklými siláckými a urážlivými předčasnými výrony kdokoli, vězte: Světlaně Witowské se podařil jeden z nejznamenitějších rozhovorů její novinářské kariéry. A hovořila s člověkem, který každým slovem dokládá, že étos listopadové změny roku 1989 ještě nevymizel, jak se o to snaží všichni, jichž se kritickým slovem dotkl. Nevzdělaní a nemyslící hlupci podobající se českým náckům druhé republiky nevědí nic o historii Československa po druhé světové válce, a povzbuzení jen sprostotou, neurvalostí, patologickou lhavostí a psychopatií postižených současných mužů u moci v Česku, soustavně plivají kolem sebe na všechno domnívajíce se, jak jsou stateční a rázní. Nevnímali vlastně jediné slovo, které jako naději na ještě neztracené polepšení společnosti věnoval Politik, a dnes Ústavní soudce, všem ostatním, kdož nepovažují za malicherné obracet vývoj, pokud to bude v jejich silách, od ztráty zásad právního státu v Maďarsku nebo Polsku zase k evropským normám práva a spravedlnosti. To dneska není málo. - Jako z udělání zrovna v neděli 29. listopadu ve 21:25 hod. místo 168 hodin Nory Fridrichové začala v televizi normalizační detektivka z roku 1979. Ať už je důvod neodvysílání investigativně ironického pořadu jakýkoli, mám právo tázat se: Proč je se mnou zacházeno jak s vazalem lidí, kterých si nevážím a pohrdám jimi, a kteří mně začínají vnucovat pitomosti namísto znamenité a ohlášené televizní publicistiky a dokumentaristiky?! Jiří P. Kříž (Méně rozlité žluči a víc času věnovaného sebevzdělávání, lidi milí!)“

Za správnost: JPK

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
bottom of page