Jiří P. Kříž: Tři kamarádi


Babiš je weltman. Rád jezdí na výlety. Za kamarády. Do Maďarska, někdy i do Srbska. Jinde v Evropě už ho moc neberou. Evropské komisi lidé z Unie na rozdíl od matených občanů jeho pašalíku věří. Zlí jazykové ovšem uštěpačně tvrdí, že do ciziny Babiš prchá, kdykoli se má třeba v parlamentu zodpovídat nebo řešit opravdové problémy na domácí scéně.


Kámoši s podobnými kily čapích hnízd na hlavě s majitelem olbramovické haciendy a prvním mezi slovenskými Čechy starostli a vytrvale „jako“ řeší koronavirovou krizi, kterou ve své firmě Babiš zdravovědným diletantstvím způsobil a zajistil ohýbané zemi a jejímu lidu na pásce aspoň evropské prvenství v počtu nakažených.

Kumán se znalcem cyrilice rádi poradí: odprosit, a nakoupit Sputnik. Jako u nich.

Pan Andrej dobře ví, že inteligentnější část Čechů tuto vakcínu bude odmítat, dokud ji neschválí Evropská léková agentura. A po vlastních zkušenostech s bratrstvím „na věčné časy“ mocné východoslovanské říše nejspíš i potom,

Generální ředitel firmy Česko ve skutečnosti ovšem řeší další fiasko svého vládního houfu – nepřipravenost na vakcinaci, a vlastně na cokoli.

Od 9. května, konce druhé světové války na ruský způsob, bude už možná k dispozici jen vakcína Sputnik. Někteří nejvyšší představitelé se jí přijdou klanět stejně obdivně jako loni nefunkčním čínským rouškám. I pána Hradu přinesou. 48,63% nevoličů Zemana, zahrnujících i vymítače Babiše, umře na Covid 19 nenaočkováno. Mohli jsme je píchnout, ale nechtěli, vydá oficiální zprávu ke skladům přeplněným Sputnikem ministrant Havlíček, který rozumí všemu.

„My jsme jim to povedali, ale oni odmitli,“ posteskne si pak Babiš upřímně ještě v Čau lidi, umyje si ruce v demoGraticky oprýskaném lavóru a pro ty, co přežijí, zahájí vítěznou volební kampaň; zase v náruči s mísou dobrých koblih z konečně inovovaného Penamu. - A teď kluci, jdeme na atomovku. Ještě jim ukážeme, že ne z Ruska a Číny!

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic