Jiří P. Kříž: Válka hybridů


Článek na Seznamu, na který reaguji (Drsný Zelenskyj má podle Budapešti psychický problém), jsem tentokrát navěsil až za moji reakci na tu stať. Nepovažuji mé řádky za důležitější než výkřik politika Orbánova Fideszu. Snad ale zobecňují naléhavý problém lidstva třetího tisíciletí našeho letopočtu (pro některé po Kristu). Vyvstal znovu naléhavě 24. února L. P. 2022:

VÁLKA HYBRIDŮ

Nenové, věčně lákavé praktiky totalitářských, nacionalisticky socialistických a klerofašisticých režimů s oligarchicko-miliardářskými smetánkami u vesel!

Jejich idea: Lidé ať třou bídu s nouzí, nebo ať pomřou ve válkách, rebely pozavíráme, eventuálně povraždíme hned, a jen my si žijme v rájských pevnostech a v blahobytu, proti kterému i egyptští faraónové byli žabaři. Předseda uherského parlamentu László Kövér (Fidesz) nevidí doma na trůnu psychopata a maďarského "vlastence" v pojetí, jak Maďary viděl už dobrý voják Švejk Jaroslava Haška. Ano, míním takovým "vlastencem" Viktora Orbána. Jeho touha obnovit tzv. velké Maďarsko je ve 21. století stejně nebezpečná a zrůdná jako idea, kterou vzali před sto lety na svá bedra budovatelé třetí říše. A vůbec není náhodné, že dnes se podobné myšlenky jak lejno košile chytil, drží a nepustí Orbánův vzor Vladimir Vladimirovič Putin.

Uher László Kövér přibodnul na záda statečného, žralokem-lidožroutem a "kágébákem" napadeného protivníka, jakým je pro svět zatím důvěryhodný Volodymyr Zelenský, heslo PSYCHOPAT. Nálepkuje hloupě, ale na lidi s IQ pod 95 to působí objevně, protože přemýšlení jim bylo, je a bude odjakživa na věčné časy odepřeno. Vím, že si takoví lidé nedokážou položit ani otázku, jestli psychickými problémy při nedostatku jakékoli vlastní rozumové argumentace netrpí ausgerechnet především ten houbovitý přitakávač svému vůdci László Kövér. Také Putina se "objektivní" média a režimy - dokonce i Emmanuel Jean-Michel Fréderic Macron či Olaf Scholz - zdráhají označit za psychopata, paranoika a člověka, který si v Rusku "přece demoGraticky" uzurpoval moc, ačkoli od jeho prvního dne u kormidla bylo jasné, že se nezrodilo nic jiného než nové chapadlo starého Vůdce. Jenom jsme tehdy ještě netušili, že dosáhne zrůdných Hitlerových rozměrů...

Přátelé, tak to je, a kdo to (ještě) umíte - přemýšlejme.

Jiří P. Kříž, 5. června 2022

Neslyšeli jste to? Byl to startovní výstřel, po kterém u nás po sto dnech rozpaků a obav o vlastní politické kariéry vyběhnou znovu na trať tvořitelé hybridních dějin (podle vzoru Putin): Babiš, Okamura, Vyvadil, Foldyna etc. - s „lidem“ svých oddaně věřících lido-opů i s mentálně vybavenějšími, ke všemu připravenými přitakávači..


  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic