top of page

Jiří Stránský & Milan Lasica

logo-SFK.JPG

Projekt Audioarchiv PEN klubu podporuje Státní fond kultury ČR.

"Dva roky si Milan Lasica a Jiří Stránský vyměňovali své nápady a postřehy o době, o sobě, o paměti osobní i společenské prostřednictvím dopisů. Že je tento žánr v našem běžném životě už téměř zcela nahrazen stručnými sms zprávami či elektronickou poštou, ve kterých je čím dál více prostoru pro nedbalý jazyk plný gramatických chyb a překlepů, víme všichni. Zato hlubokou myšlenku, bonmot či poezii v nich najdeme málokdy. Je tedy na čtenáři, aby se začetl do epištol moudrých mužů, které oslňují jako krásná literatura svým obsahem i vzletnou formou. Dopisy jsou doplněny výběrem fejetonů obou autorů," píše se v anotaci ke knize Dopisy bez hranic, kterou vydalo nakladatelství Andrej Šťastný v roce 2010.
Jiří Stránský a Milan Lasica si dopisy vyměňovali prostřednictvím Divadelních novin v letech 2008 – 2009. Jejich glosy tehdejšího stavu společnosti jsou nadčasové. Kromě dopisů knížka obsahuje fejetony, které vycházely v časopise Týždeň, resp. je vysílalo Rádio Česko.

Kniha byla uvedena v prosinci 2010 ve Slovenském institutu v Praze, foto Václav Stieber.

dopisy-bez-hranic.jpg
Jiri stransky a milan lasica.jpg
IMG_6095.JPG
IMG_6099.JPG
IMG_6097.jpg

Natáčení pro Audioarchiv PEN klubu ve studiu Na Jezerce v únoru 2019, foto Dana Mojžíšová

Životopis Milana Lasici, slovenského humoristy, dramatika, textaře, herce, režiséra, moderátora a zpěváka viz https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Milan_Lasica

O Jiřím Stránském,  spisovateli, scenáristovi, dramatikovipřekladateli a básníkovi na  

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_Str%C3%A1nsk%C3%BD

bottom of page