top of page

Spisovatelé využívají možnosti představit svou tvorbu na internetu i v době koronaviru



S otazníkem nad budoucností či dokonce existencí se nyní potýká celá kulturní sféra. Dlouhodobá omezení a zákazy setkávání většího počtu osob ohrožují také pravidelnou činnost Českého PEN klubu. Desítky pořadů jsme letos museli opakovaně přesouvat na jiné termíny a nakonec většinu také zrušit. Proto jsme našim členům nabídli možnost zprostředkovat jejich nové knihy i starší tvorbu prostřednictvím videozáznamů. Výsledkem jsou zhruba půlhodinová videa, která přes YouTube umísťujeme na webové stránky PEN klubu do rubriky Audioarchiv https://www.penklub.net/audioarchiv



Videa jsou také dostupná na playlistu PEN klubu na YouTube, pro přístup klikněte zde

Velmi nás těší, že i v této nelehké době spisovatelé nezapomínají na své čtenáře a prostřednictvím videozáznamů představují svou tvorbu a ještě nám dodávají značnou dávku optimismu. Tak se podívejte, snad si v naší nabídce najdete svého oblíbeného autora. Začali jsme natáčet 4. listopadu, kdy Vladimír Merta představil POPELNICOVÝ ROMÁN, poté se přihlásil Ondřej Vaculík s fejetony a čtením z rukopisu knihy ČLOVĚK JMÉNEM ROUR, ze své nové knížky veršů pro dospělé s názvem POTVORA MLSNÁ pak četla Daniela Ficherová, své verše vám nabízí básník a překladatel Milan Hrabal a také naše milá členka Klára Hůrková z německých Cách, Michal Novotný představuje několik ukázek ze své nové prózy BAREVNÉ PODKOLENKY atd.


Dnes jsme například natočili tři úžasná čtení: jednak z knihy Jiřího Žáčka KDO UČÍ PTÁKY ZPÍVAT /společně s Blankou Hejtmánkovou), několik vtipných fejetonů z právě vydané knihy Petra Kukala MOUKA PRO MELUZÍNU, těšit se můžete i na dvě skvělé povídky Sylvy Fischerové z její knížky TISÍCE PLOŠIN. Zpracováváme nahrávky s Jiřím Dědečkem o jeho knížce POŠTA SHORA a také verše Zdeny Bratršovské, kterými přispěla do programu festivalu Den poezie 2020.

Pokračujeme dál, k natáčení se přihlásili Arnošt Goldflam, Alena Vávrová, Martin Nekola, Ivan Kruis, Bronislava Volková, Vít Kremlička, Miloslav Topinka, Jiřina Šiklová, Helena Klímová, Alena Vávrová, Ladislav Vondrák, Jaroslav Hutka a mnoho dalších, samá zvučná jména! Máme opravdovou radost z tak velkého zájmu. Většina knih, které prostřednictvím Audioarchivu představujeme, vyšla v době, kdy se kvůli koronaviru zavřela knihkupectví, a čtenáři si knížky nemohli a nemohou koupit, jak byli zvyklí.


Náš projekt chce především pomáhat autorům, aby se jejich čtenáři dozvěděli více o nových knihách svých oblíbených spisovatelů, poslechli si ukázky a pak si třeba knihu koupili přes internet, když to není možné v knihkupectví.



  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
bottom of page