Novou předsedkyní Českého centra Mezinárodního PEN klubu byla zvolena Markéta Mališová

Dvanáctičlenný výbor Českého PEN klubu zvolil 11. 5. 2022 do svého čela novou předsedkyni. Stala se jí Markéta Mališová, nakladatelka a publicistka, do roku 2018 ředitelka Společnosti Franze Kafky.

Markéta Mališová vystudovala Přírodovědeckou fakultu UK, pracovala v Krátkém filmu a věnovala se vlastní tvorbě dokumentárních filmů. Natočila snímky o česko-německých vztazích, portréty Františka Kupky a Angela Waldsteina, cyklus o pražských galeriích a muzeích, dokument o vzniku Musea Kampa a další. Od roku 2002 vedla Centrum a Nakladatelství Franze Kafky. Publikuje v různých časopisech, je autorkou řady textů o Franzi Kafkovi a rozhovorů s Arnoštem Lustigem. S ním také spolupracovala na vydání mnoha knih, na dvou jako spoluautorka. Dva Lustigovy romány vydala v česko-anglicko-hebrejské verzi.

“Výsledku volby člénů výboru PE klubu si velmi cením a bude pro mne příležitostí navázat na práci mého předchůdce,“ komentovala své zvolení Markéta Mališová.

Funkci prvního místopředsedy bude vykonávat Jiří Dědeček, písničkář, básník, textař, překladatel, spisovatel a autor četných rozhlasových a televizních pořadů. Druhým místopředsedou byl zvolen Ondřej Vaculík, novinář, dokumentarista, fejetonista, komentátor a komunální politik.


Kontakty:


Markéta Mališová, předsedkyně Českého PEN klubu, 728 303 543 malisova.marketa@seznam.cz

Jiří Dědeček, 1. místopředseda, 603 440 95 jiri@dedecek.cz

Ondřej Vaculík, 2. místopředseda, 606 033 457 ondrej.vaculik@email.cz

Dana Mojžíšová, tajemnice, 605 253 234 dana.mojzisova@seznam.cz

www.penklub.net


Foto archiv Práva

  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic